FLOATING JEANS '19

12 marca 2019 roku odbył się nasz pierwszy pokaz mody – wydarzenie, które uwieczniło ponad dwa lata pracy w najlepszej szkole mody w Polsce – Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru.​

Kolekcja, którą zaprezentowała Agnieszka Dratwa, miała pokazać coś co jest dla nas najważniejsze, mianowicie odwrócić uwagę od konsumpcjonizmu, a skupić na wtórnym wykorzystywaniu surowców, którym można nadać drugie życie, tym samym nie szkodząc naszej jedynej Planecie.
Specjalnie do pokazu uszyte zostały kominiarki, które miały symbolizować równość w każdym aspekcie – płci, rasy, orientacji, statusu materialnego, pozycji społecznej.​

Gdyby ktoś z Was chciał odtworzyć kolekcję Agnieszki, choćby jeden wybrany projekt, od razu informujemy, że będzie to nie do zrealizowania. Dlaczego? Otóż… tworzenie projektów z jeansu, który był już w obiegu, jest dużo trudniejsze oraz wymaga o wiele więcej pracy i umiejętności, niż praca na czystej belce materiału.

Kreatywność Agnieszki odzwierciedla sztukę igłą i nitką, co zostało docenione przez międzynarodowe jury w trakcie najważniejszego wydarzenia dla młodych projektantów – MSKPU Dyplomy 2019.
Spośród osiemdziesięciu dyplomantów, jury wytypowało siedemnastu, w tym kolekcje FLOATING JEANS. Oprócz tego kolekcja została wyróżniona przez wiodącą na rynku markę Levi’s.